پزشکان دستان سبز و شفابخش خدا هستند. ای کاش روزی برسد که این دستان سبز فقط برای پیشگیری باشد، روزی که همه ی انسان ها حالشان خوب باشد. پزشک با شوق و رنج می آموزد تا رنج انسان را به شوق و آرامش برساند. روز پزشک بر این فداکاران گرامی باد.

تاریخچه روزپزشک در ایران

روزپزشک روزی است که به پاس قدردانی از خدمات جامعه پزشکی به جوامع انسانی برگزار می شود. این تاریخ در تمام نقاط جهان متفاوت است . اما در ایران به علت روز بزرگداشت و میلاد ابن سینا پزشک ، فیلسوف و حکیم ایرانی، ملقب به شیخ الرئیس روزپزشک نامگذاری شده است.

ابوعلی سینا در یکم شهریور سال ۳۵۹ هجری شمسی چشم به جهان گشود. ایشان در همه علوم به ویژه پزشکی مهارت قابل توجهی داشتند به همین علت او را پدر علم پزشکی نامیدند.

از جمله آثار گرانبها و ارزشمند و تأثیرگذار وی می توان به کتاب قانون در طب ، کتاب شفا و دانشنامه علائی اشاره کرد. همچنین دوران تحقیق و فعالیت این دانشمند بزرگ به نام دوران طلایی اسلام شناخته شد.

 شرکت پایکار بنیان طب نماینده رسمی تجهیزات پزشکی امرن و ریشتر در ایران با سال ها تجربه در زمینه خدمت رسانی به جوامع پزشکی در حوزه سلامت جامعه،  ضمن گرامیداشت مقام والای پزشک و تبریک این روز فرخنده به پزشکان محترم و فداکار ،  از شما به جهت بازدید از محصولات پزشکی در سایت خود دعوت می نماید.

این تجهیزات از قبیل فشارسنج ها، نبولایزرها، ترازو ها، گوشی پزشکی ست های معاینه ، چراغ های معاینه و پیشانی ، لارنگوسکوپ ، تنس ها(محرک های الکتریکی) و … می باشد.

نبولایزر کمپرسوری A3
ادامه مطلب

جهت مشاهده تجهیزات امرن و ریشتر می توانید از طریق سایت www.pbteb.com  دیدن فرمائید.

درباره پایکار بنیان طب

پایکاربنیان طب نماینده رسمی حوزه تجهیزات پزشکی تشخیصی، خانگی و بیمارستانی امرن و ریشتر ارائه کننده محصولات تشخیصی و پزشکی خانگی و بیمارستانی است.