,

بهبودی بیماران کرونایی با استفاده از نبولایزر

نبولایزر امرون در ایام کرونا

درمان کرونا با نبولایزر

نبولایزر در درمان کرونا

دانشمندان به نقش دستگاه نبولایزر در درمان کرونا پی برده اند. طبق گزارش مجله Lancet Respiratory Medicine نتایج یک مطالعه بزرگ، نشان می دهد ، استنشاق یک داروی ام اس (M.S) به نام Interferon Beta A1  (اینترفرون بتا a1) از طریق دستگاه نبولایزر ، به بیماران کرونایی کمک می کند .

استنشاق این ماده موجب جلوگیری از تشدید بیماری و بهبودی آنها می شود .

به گزارش روزنامه دیلی میل، این مطالعه نشان داد که تنها ۱۳ درصد از افرادمبتلا به کووید ۱۹ داروی Interferon Beta A1 استنشاق کرده بودند به حدی بیمار شدند که به مراقبت های ویژه نیاز پیدا کنند.

درحالی که این میزان در بیمارانی که دارونما مصرف کرده بودند ۲۲ درصد بود.

همچنین بر اساس این تحقیق که توسط محققان دانشگاه ساوت‌همپتون در انگلیس انجام شد، بیمارانی که با این دارو درمان شدند . در مقایسه با بیمارانی که این دارو را دریافت نکردند، دو برابر بیشتر احتمال داشت که بعد از دو هفته بهبود یابند.

SNG۰۰۱ با استفاده از پروتئینی به نام «اینترفرون بتا» کار می کند که به طور طبیعی در بدن ایجاد می شود؛ بدن این پروتیین را در زمان مبارزه با عفونت های ویروسی تولید می کند.

اینترفرون بتا، پروتئینی که واکنش ایمنی بدن را به عفونت های ویروسی مانند COVID-۱۹ سازگار می کند . اما همزمان ویروس کرونا نیز ترشح این پروتیین را سرکوب می کند.

نقش مصرف داروی ام . اس با استفاده نبولایزر در پیشگیری و درمان کووید ۱۹

داروی اینترفرون بتا برای درمان بیماری ام. اس استفاده می شود . به طور معمول به بدن تزریق می شود. اما SNG۰۰۱ با استفاده از یک « نبولایزر در ریه ها استنشاق می شود تا یک واکنش ضد ویروسی قوی تر و هدفمندتر ایجاد کند.

همانطور که می دانید نبولایزر دستگاهی است که دارو را به شکل بخار به گردش درآورده تا به درمان بیماری‌های از جمله سرماخوردگی، آسم ، برونشیت و سایر بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی کمک کند.

دستگاه نبولایزر با استفاده از هوا و ذرات بسیار ریز آب، دارو را از طریق استنشاق به ریه‌های بیمار می‌رساند تا از طریق تنفس جذب‌شده و به سایر بافت‌ها و اندام‌های دیگر بدن آسیبی نرساند. به‌عنوان‌مثال ممکن است یک داروی تزریقی برای بیمارهای برونشیتی تاثیر زیادی نداشته باشد. اما با استفاده از دستگاه نبولایزر می‌توان دارو را با اثربخشی بیشتر به دستگاه تنفس رساند.

روز گرامیداشت پزشک
ادامه مطلب

درمان کرونا با نبولایزر

محققان بر این باورند که کووید-۱۹ توانایی سیستم ایمنی بدن را برای تولید این پروتئین در دوزهای بالا قطع می کند . اما با این روش جدید درمانی، به توانایی ریه ها افزوده میشود.

اکنون این موفقیت باعث می شود که در صورت تایید داروی Interferon Beta A1 برای درمان کرونا، Interferon Beta A1 پس از داروی دگزامتازون، دومین دارویی باشد که از نظر علمی برای درمان کرونا اثبات شده است.

شرکت Synairgen که این داروی جدید را تولید کرده است – مشخص نکرده است که هزینه درمان کووید-۱۹ با این دارو چقدر است.

اما درمان های مشابه برای MS برای هر ماه حدود ۱۶۰ پوند هزینه دارد.

نتایج مطالعه داروی اینترفرون بتا روی بیماری کرونا

نبولایزر در درمان کرونا : نتایج مطالعه داروی اینترفرون بتا (Interferon Beta A1) به همراه نتایج مرحله سوم واکسن کرونای شرکت فایزر امیدهای بیشتری را برای پایان دادن به همه گیری کووید۱۹ به وجود آورده اند؛ شرکت فایزر هفته گذشته اعلام کرد که واکسن کرونای این شرکت که با همکاری شرکت آلمانی «بایونتک» ساخته اند ۹۰ درصد در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است.

امید می رود که با استفاده از این واکسن، داروی های متعدد و آزمایش سریع تشخیص کووید-۱۹ در بیمارستان ها به زودی بتوان به تعطیلی جامعه از طریق اعمال قرنطینه ها خاتمه داد.

با این حال محققان اذعان داشتند که نتایج  مطالعه اگرچه امیدوارکننده است اما محدودیت هایی نیز دارد که مهم ترین آنها این است که بر روی تعداد کمی از افراد انجام شده است.

نتایج این مطالعه در مجله Lancet Respiratory Medicine منتشر شده است.

امرن تولید کننده نبولایزرهای کمپرسوری و اولتراسونیک

شرکت امرن به عنوان یکی از معتبرترین برندهای جهان در زمینه تجهیزات پزشکی ، تولید کننده انواع نبولایزرهای خانگی و بیمارستانی ، نبولایزر اولتراسونیک ، نبولایزر کمپرسوری ، نبولایزر پرتابل شخصی ، نبولایزر جیبی کوچک است . شرکت پایکاربنیان طب نماینده انحصاری محصولات پزشکی OMRON (امرن) ژاپن در ایران است .

که علاوه بر ضمانتنامه و گارانتی ۵ ساله محصولات امرون ، همواره خدمات پس از فروش این محصولات را ارائه می دهد.